Maske me kurkuma per nje lekure me te re, pa njolla, akne.

Posted by Bio Shop Eri 14/01/2018 0 Comment(s)

Vit i Ri energji te reja 
Maska e re  me kurkuma per nje lekure me te re, pa njolla, akne.

Kurkuma eshte erez indiane me perdorime te shumta dhe te shkelqyera te cilat garantojne mireqenien e organizmit tone. Sjell mireqenie te brendshme e te jashme. Mjafton te perdoret ne menyren e duhur. Ka shume benefite ne lekure.

Parandalon dehidratimin, ruan elasticitetin e lekures, redukton ekzemat, ndalon formimin e njollave dhe i eleminon ato ekzistente. Zbut e qeteson inflamacionet. Trajton aknet. Eleminon pikat e zeza, redukton perskuqjen dhe kapillaret e kuq. Eshte aleate e perkryer per lekuren tone e cila ristabilizon ekuilibrin natyral te lekures duke i dhuruar nje pamje te shendetshme e te cliruar nga shenjat e plakjes .

 

Perberesit:​

  • 1 luge caj kurkuma pluhur

  • 1 luge caji miell orizi

  • 1 luge caji vaj bajame te embla

  • 1 luge caji qumesht

Pergatitja:
Ne nje ene perzjeni te gjithe perberesit. Duke qene se kukuma le ngjyre , zgjidhni 1 ene qelqi. Hidhni miellin e orizit bashke me kurkumen, shtoni vajin e bajameve te embla dhe perzjeni mire. Shtoni qumesht. Perzjerja duhet te kete konsistence kremoze.
Aplikojeni ne lekure dhe e lini te veproje per 15-20 minuta. Lani lekuren me laresin tuaj qe perdorni zakonishte
Pergatiti : Gjithcka mbi floket hair style Eri

Write a Comment