BioShopEri Blog RSS Feed

Biskota Festive, magjia e festave

Biskota Festive, magjia e festave

Bio Shop Eri 03/12/2019 0
Nuk ka asgjë më të bukur për mua sesa të përgatitësh biskotat festive për familjen edhe miqtë . Ky është një ritual që më pëlqen ta përsëris çdo vit sepse e bën atmosferën akoma më të veçantë .-Përbër...
Read More
Parfum për trupin

Parfum për trupin

Bio Shop Eri 03/12/2019 0
-Sprye trupi në kushte shtëpie me kripë himalaje dhe vajra esencialë Ky sprye trupi i krijuar në kushte shtëpie është i përkryer dhe ka shumë përfitime. Jo vetëm që është shumë i shëndetshëm për lëkur...
Read More
Kek me mollë

Kek me mollë

Bio Shop Eri 03/12/2019 0
Kek me mollëPërbërësit •200 gram miell integral • 50 gram sheqer • 200 ml qumësht • 50 gr rrush të thatë • 50 gr lajthi •2 vezë fshati • 1 mollë, •2 lugë të vogla kanellë, •gjysmë bustine pluhur pjekë...
Read More
100 kalori biftek apo 100 kalori brokoli ?

100 kalori biftek apo 100 kalori brokoli ?

Bio Shop Eri 03/12/2019 0
Proteina në 100 kalori biftek dhe 100 kalori brokoli! ⠀ Proteina është një lëndë ushqyese thelbësore në trupin tuaj që ërdoret për të ndërtuar dhe riparuar indet. Megjithëse proteina shtazore ka disa ...
Read More
Tonik për fytyrën vetëm me dy përbërës

Tonik për fytyrën vetëm me dy përbërës

Bio Shop Eri 02/12/2019 0
 Tonik për fytyrën vetëm me dy përbërësToniku ndihmon në shtrëngimin e poreve dhe për këtë, gjithmonë preferohet një tonik qetësues që e bën lëkurën të jetë e qetë dhe e freskët. Petalet e trëndafilit...
Read More
Si te shpetojme nga mushkonjat

Si te shpetojme nga mushkonjat

Bio Shop Eri 09/03/2018 0
 Si te shpetojme nga mushkonjatStina e veres sjell me vete edhe nje problem i cili eshte goxha i besdisur dhe i sikletshem, mushkonjat dhe insektet! Ja disa keshilla si te shpetojme prej tyre:Vajra es...
Read More
Maske me kurkuma per nje lekure me te re, pa njolla, akne.

Maske me kurkuma per nje lekure me te re, pa njolla, akne.

Bio Shop Eri 14/01/2018 0
Vit i Ri energji te reja  Maska e re  me kurkuma per nje lekure me te re, pa njolla, akne.Kurkuma eshte erez indiane me perdorime te shumta dhe te shkelqyera te cilat garantojne mireqenien e organizmi...
Read More
Bimet indiane ne kozmetike (pluhurat indian)

Bimet indiane ne kozmetike (pluhurat indian)

Bio Shop Eri 27/12/2017 0
    Artikull i rëndësishëm për ata që janë fillestar me përdorimin e bimëve kozmetike.             ÇFARË MUND TË BËNI ME BIMËT INDIANE (bime kozmetike ne forme pluhuri)?          1-Mund te  lani flokë...
Read More
Qerpik të gjatë vetulla të plota

Qerpik të gjatë vetulla të plota

Bio Shop Eri 20/12/2017 0
  Qerpik të gjatë vetulla të plota      Po ju rikujtoj se me kto dy përbërës fantastik mund të arrini të keni qerpik të bukur dhe vetull të plotë. Ju duhen 1-Vaj recini ( kastori) 2-Xhel Aloe Vera  Me...
Read More